کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی و لمینت

  • golzardent@gmail.com
  • 22971394

دندانپزشکی زیبایی

کامپوزیت ونیر

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

داشتن لبخند زیبای همیشگی بعنوان یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت افراد در روابط اجتماعی محسوب می شود و مهمترین عامل داشتن لبخند زیبا بهره مندی افراد از دندانهای درخشان و زیبا می باشد. همانگونه که دندان‌های شکسته، بد‌رنگ و نامرتب می‌تواند باعث از بین رفتن زیبایی لبخند و اعتماد به نفس شما شود ، سلامت و زیبایی دندانها علاوه بر تاثیر مستقیم در سلامتی  باعث افزایش اعتماد بنفس می گردد. لذا یکی از مهمترین رویکردهای دندانپزشکی علاوه بر حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان  توجه به عنصر زیبایی دندانها می باشد.امروزه با روشها و تکنیکهای جدید و با استفاده از مواد پیشرفته اکثر ناهنجاریهای دندانی(ایرادات رنگ،شکل ظاهری،نحوه قرارگیری و زاویه دندانها و…)قابل برطرف شدن می باشد. دیگر زمان آن گذشته که با حسرت در آینه به شکل و رنگ دندانهای خود نگاه کنید و آرزو کنید کاش رنگ و شکل دندانهای دیگری داشتید کافیست با مراجعه به دندانپزشک خود موضوع را مطرح نمایید تا ضمن دریافت مشاوره لازم بهترین روش به شما پیشنهاد شود.

 

 

سفید کردن دندانها (بلیچینگ)

رنگ دندان‌ها  تحت تاثیر عوامل مختلف  مانند نوع تغذیه ،مصرف دخانیات ، مرور زمان و افزایش سن تغییر می کند . این رنگ بد دندان در اثر نفوذ رنگ دانه ها به ساختار لوله ای شکل مینا و تغییر مواد معدنی عاج صورت می‌گیرد و موجب ایجاد رنگ زرد در دندان می شود. بسیاری از افراد نیز به دلایل مادرزادی دارای رنگ مناسبی در دندان نمی باشند . از آن جائی که سفیدی دندان‌ها به طور ناخود آگاه نشانه‌ای از جوانی و زیبایی بر شمرده می‌شود، همواره سفید کردن دندانها، از محبوبیت برخوردار بوده است.در عمل سفید کردن دندانها مقدار کمی ماده پراکسید بر سطح دندان قرار داده می شود که باعث آزاد شدن مواد شیمیایی که در دندان رسوب کرده میشود و دندانها رنگ اولیه خود را باز می یابند.

 

سفید کردن دندانها (بلیچینگ)
سفید کردن دندانها (بلیچینگ)

 

لمینت های دندانی

لمینیت دندان روکش هایی بسیار نازک سرامیکی و یا کامپوزیتی است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و باعث برطرف شدن مشکلات ظاهری دندان از جمله  بدشکلی – بدرنگی – شکستگی – ترک خوردگی – ویا کجی دندانها ونیز برطرف کردن فاصله بین دندانها می‌شود. این روش یکی از روش‌هایی است که می‌تواند لبخندی فوق‌العاده زیبا به شما هدیه دهد.

 

لمینت های دندانی
لمینت های دندانی

کامپوزیت ونیر

یکی از وظایف دندانپزشکی زیبایی اصلاح قرینگی در دندانهای راست و چپ، رابطه صحیح قرار گرفتن دندانها با لب بالا و پایین ، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندانهای جلو، چه در لبه برنده و چه در لبه لثه ایی دندانها و بسیاری نکات ریز و درشت دیگری است که بر اساس فرمول ها و قوانین خاصی ارزیابی می شود و بوسیله مواد کامپوزیتی جدید این اصلاحات انجام می پذیرد که هریک از موارد فوق می تواند در خلق یک لبخند زیبا تاثیری وافر داشته باشد و لبخند فرد را زیباتر سازد و در عین حال ظاهر جوان تری را در وی ایجاد نماید. واین همه با درمان های محافظه کارانه و حفظ نسج سالم ، بدون هیچگونه آسیب به دندان ها مقدور است.

 

کامپوزیت ونیر
کامپوزیت ونیر
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید