دندانپزشکی عمومی

دندانپزشکی عمومی

ارایه کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و مشاوره و معاینات دوره ای در جهت پیشگیری ودرمان  بیماریهای دهان و دندان در این مرکزبا استفاده از جدیدترین دستگاهها وبهترین مواد مصرفی و با رعایت کلیه استانداردهای بهداشتی در محیطی آرام صورت می پذیرد.

مشاوره و معاینات دوره ای

تاکنون بارها شنیده ایم که پیشگیری بهتر از درمان است مثال بارز آن  دندانپزشکی می باشد . با انجام معاینات دوره ای دندانپزشکی در صورت  بروزمشکلی در بهداشت و سلامت دهان ودندان دندانپزشک با ارایه مشاوره و راهنمایی لازم از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می نمایداینکار علاوه بر رعایت سلامت دهان و دندان افراد ازتحمیل هزینه و مشکلات بعدی جلو گیری می نماید.

مشاوره و معاینات دوره ای

 

پیشگیری و مراقبت از بیماریهای دهان و لثه

دهان محل ورود مواد غذایی به سیستم گوارشی بوده وبماریها و عفونت های لثه یک فاکتور خطر واقعی برای بسیاری از بیماری‌های عمومی به حساب می‌آید. این بیماری‌ها شامل دیابت، عروق کرونر، گرفتگی عروق مغزی حتی روماتیسم مفصلی، انواع بیماری‌های روحی ـ روانی و افسردگی است.لذا می بایست کلیه مشکلات و بیماریهای دهان و لثه را بدقت پیگیری نمود.

در سامانه قیمت دندانپزشکی توجه و تمرکز ما روی این قسمت از دندانپزشکی بوده که مارا به ارزانترین دندانپزشکی تهران تبدیل نمود.

درمان ریشه عصب کشی:

پس از ایجاد پوسیدگی بر روی سطح دندان اگر در زمان مناسب این پوسیدگی برطرف نشود به تدریج پوسیدگی به سمت مرکز دندان گسترش یافته و مغز دندان را درگیر می نماید این عمل باعث ایجاد درد شدید برای بیمار می شود(اصطلاح به عصب رسیدن) برای بهبود درد بیمار در این مرحله اعصاب دندانی و عفونت از کانال های ریشه  دندان خارج شده و داخل ریشه ها پر می شود. در صورتیکه درمان ریشه درزمان مناسب صورت نپذیرد عوارض بعدی آن شامل:

  • آبسه دندان
  • ورم کردن لثه
  • ورم قسمت‌هایی از صورت، گردن و یا سر,
  • از دست رفتن استخوان در اطراف دندان

ممکن است رخ دهد.

 

عصب کشی

جرم گیری

جرم در واقع باکتریها و رسوبی است که روی دندان‌ها و لثه تشکیل می‌شود و نه‌تنها باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود بلکه رنگ و سلامت دندان‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند به پوسیدگی آنها و بروز بیماری‌های لثه منجر شود. جرم دندان علاوه بر این‌که برای لثه و بافت‌های نگهدارنده دندان مضر است، محلی برای تجمع و تکثیر میکروب‌ها به حساب می‌آید. البته افرادی که زیاد چای و قهوه مصرف می‌کنند و سیگار می‌کشند زودتر دچار جرم دندان خواهند شد. پس به نوعی باید جرم دندان‌ها را از بین ببریم. در جرمگیری با ابزارهای التراسونیک، پزشک به کمک یک دستگاه کوچک و سر فلزی آن پلاک‌ها را از روی سطح دندان‌ها و لثه پاک می‌کند و از اسپری آب برای شستن جرم و سرد نگهداشتن سر دستگاه کمک می‌گیرد

جرمگیری
جرمگیری

بازسازی تاج و پرکردن دندان

تاج یکی از قسمت های مهم دندان است که وظیفه اصلی را بر عهده دارد. این بخش از دندان مسئول جویدن و بریدن غذا است. حال تصویر کنید یک دندان بدون تاج باشد. مسلما قبل از هر چیز زیبایی چهره را تحت تاثیر خود قرار می دهد. دندانهایی که بدون تاج هستند، راه نفوذ میکروب ها را به درون دندان، ریشه و لثه هموار می کنند. در نتیجه پس از مدت کوتاهی دندان شکسته و بدون تاج، به طور کلی تخریب می شود و از آن تنها یک ریشه باقی می ماند. ضمن اینکه لثه را نیز از بین می برد. اگر دندان به خوبی روکش نشود، ممکن است پس از مدتی دندان شکسته شود. به همین دلیل، بازسازی تاج دندان در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی قبل از روکش کردن و عصب کشی ضروری است. بازسازی تاج افزایش مقاومت دندان را به دنبال دارد. ضمن اینکه بافت های اطراف دندان را نیز سلامت نگه می دارد. # دندانپزشکی عمومی در میدان هروی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *