کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی و لمینت

  • golzardent@gmail.com
  • 22971394

ظاهر و صورت بهبود یافته با ایمپلنت دندان

ظاهر و صورت بهبود یافته با ایمپلنت دندان

از دست دادن دندانها سبب تغییر حالت فک و صورت می شود که نتیجه آن افتادگی چهره و پیری زودرس می باشد .حفظ حجم مناسب و تراکم ایده آل استخوانی به شدت به وجود دندانهای کارا و تحریک استخوان توسط نیروهای منتقل شده از دندان حین جویدن وابسته است. هرزمان تغییری در این نیروها بوجود آید ترکیب داخلی و ظاهر استخوان فک تغییر می یابد. دندانها نیروهای فشاری و کششی را به استخوانهای اطرافشان منتقل می کنند. وقتی دندانی از دست می رود این تحریکات دیگر وجود ندارند و همانند عضله ای که دیگر از آن استفاده نشود، استخوان دور دندان نیز به تدریج تراکم و حجم خود را از دست می دهد. بنابر تحقیقات علمی ، در سال اول بعد از کشیدن دندان، 25 درصد استخوان ناحیه تحلیل می رود و این روند تحلیلی در سالهای بعد ادامه می یابد .

اغلب مردم  آگاهی کافی از عوارض تحلیل ادامه دار استخوان ناشی از کشیدن دندان بر زیبایی و ظاهر و عملکرد صورت ندارند. بیماران امروزه نمی دانند که تحلیل استخوان در تمام طول دوره بی دندانی ادامه خواهد داشت و حتی با داشتن دندان مصنوعی متحرک (دست دندان) این تحلیل شدیدتر خواهد شد .

 تأثیر کشیدن دندانها بر زیبایی :

1. یک فرد مسن که تمام دندانهایش را نگه داشته است بسیار جوانتر از فردی است با همان سن که دندان نداشته و از دست دندان استفاده می کند .

2. کاهش ارتفاع صورت از نوک بینی تا نوک چانه به دنبال افتادگی لب ها به خاطر کشیدن دندانها باعث چین های عمیق کنار بینی و دور دهان می شود .

3. لب ها نازک می شوند و پری خود را از دست می دهند .

4. با پیشرفت کاهش ارتفاع صورت چانه جلو آمده و از نیمرخ زیبایی فرد بسیار تغییر می کند .

5. خط لبخند به دلیل پایین افتادن گوشه های دهان برعکس شده و فرد عبوس و اخمو دیده می شود .

6. 6- نازک شدن لب ها و افتادگی عضلات صورت به دلیلی تحلیل استخوان و نبود دندانها در خانم ها بسیار شدیدتر است .

7. نازک شدن لب بالا به خاطر نبود دندانها و حمایت عضلانی – استخوانی کافی باعث افتادگی بینی و بزرگ تر دیده شدن بینی در صورت می شود .

8. چون عضلات صورت مستقیماً به استخوانها اتصال دارند، تحلیل استخوانها باعث شل شدن عضلات و افتاده تر شدن ظاهر صورت می شود .

9.  چانه جلو آمده، عضلات افتاده، لب های بلند و بینی بزرگ، فردرا به شدت پیرتر نشان می دهد .

10. چون این تغییرات به تدریج اتفاق می افتد بیماران متوجه نیستند که این تغییرات به خاطر از دست دادن دندانها بوجود آمده اند نه افزایش سن .

 

با توجه به موارد فوق  ایمپلنت های دندانی به عنوان اولین و بهترین گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته به بیماران توصیه می شوند .

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید