کلینیک تخصصی دندانپزشکی زیبایی و لمینت

  • golzardent@gmail.com
  • 22971394

انواع روشهای اصلاح طرح لبخند برای داشتن لبخندی هالیوودی

اصلاح طرح لبخند

انواع روشهای اصلاح طرح لبخند برای داشتن لبخندی هالیوودی

داشتن لبخندی زیبا و دلنشین به چهره انسان جلوه خاصی می‌بخشد. بسیاری از مردم به علت وجود وضعیت نامناسب در دندان‌ها و لثه‌هایشان از خندیدن امتناع می‌کنند. اما خبر خوش این است که در سال‌های اخیر روش‌ها و متدهای جدیدی برای از بین بردن ایرادات و نواقص دندان‌ها و لثه , اصلاح طرح لبخند به وجود آمده است‌.

به طور کلی لبخندی که دندان‌های سفید و منظم را به نمایش بگذارد علاوه بر زیباتر شدن چهره بر دیدگاه دیگران نیز تأثیر مثبتی خواهد گذاشت. لبخند زیبا اعتماد به نفس را بالا می‌برد و در ایجاد تعاملات اجتماعی مؤثر است. اصلاح طرح لبخند و تبدیل آن به لبخند هالیوودی یک روش آسان و مطمئن برای داشتن یک لبخند ایده‌آل است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی اصلاح طرح لبخند بپردازیم.

تعریف اصلاح طرح لبخند

به مجموعه درمان‌هایی که جهت زیباسازی لبخند انجام می‌شود اصلاح طرح لبخند می‌گویند. در فرایند آن مشکلات و ایرادات دندان‌ها و همچنین لثه‌های بدشکل و نامناسب را برطرف می‌کنند. نکته مهم در این فرایند این است که شما می‌توانید عرض، طول، رنگ و شکل دندان‌هایتان را تغییر دهید و به زیباتر شدن لبخندتان کمک کنید‌. اصلاح لبخند در واقع فقط جنبه زیبایی ندارد بلکه با رفع ایرادات دندان‌ها مشکلات کارکردی آن‌ها نیز معاینه و رفع خواهد شد. به طور کلی فرایند اصلاح طرح لبخند در افرادی که مشکلات زیر را دارند رایج‌تر است:

  • افرادی که دندان‌های نامرتب دارند.
  • افرادی که فواصل بین دندان‌هایشان زیاد است. (به ویژه دندان‌های جلویی)
  • افرادی که یک الی چند دندان خود را به دلایل مختلف از دست داده‌اند.
  • افرادی که برخی از دندان‌هایشان به طور مادرزاد نروییده است.
  • افرادی که برخی از دندان‌هایشان دچار لب پریدگی شده است.
  • افرادی که دندان‌هایشان زرد یا سفید مایل به زرد است.

بیشتر بخوانید : دندانپزشکی زیبایی

 

لبخند هالیوودی چیست؟

با دیدن تصاویر سلبریتی‌های هالیوود متوجه لبخند زیبا و چشم‌نواز آن‌ها می‌شوید. اغلب آن‌ها دارای دندان‌های سفید و مرتبی هستند و از این رو لبخندشان جلوه زیبایی را به نمایش می‌گذارد. اما خبر خوش این است که هیچ راز بزرگی برای سلبریتی‌های بزرگ هالیوود وجود ندارد. چرا که پزشکان زیبایی با انجام چندین تکنیک ساده می‌توانند به راحتی لبخند هالیوودی را به چهره شما هدیه بدهند.

هیچ‌کدام از هنرمندان هالیوودی با دندان‌های بی‌نقص و مرتب متولد نشده‌اند‌. اغلب آن‌ها لبخند زیبای خود را با کمک پزشکان به دست آورده‌اند. از آنجایی که افراد معروف و محبوب هالیوودی با لبخندهای زیبا و چشم‌نوازشان در بین مردم شناخته می‌شوند لبخند هالیوودی نیز در حال حاضر در بین مردم جهان  به عنوان لبخندی زیبا ئ دندان‌های مرتب شناخته شده است.

در اصلاح طرح لبخند به ارتودنسی نیاز است؟

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که اگر دندان‌های نامرتبی دارید بدون شک در وهله اول برای داشتن طرح لبخند زیبا دندان‌هایتان به ارتودنسی نیازمند است. اگر به مرتب بودن دندان‌هایتان مشکوک هستید می‌توانید به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید و از او راهنمایی بخواهید. اگر دندان‌های نامرتبی دارید بدون شک قبل از هر کاری باید ارتودنسی را انجام دهید تا دندان‌هایتان مرتب شود‌.

 اولین مرحله در اصلاح طرح لبخند چیست؟

در قدم اول ابتدا وضعیت دندان‌ها و لثه مراجعه کننده بررسی می‌شود. در این مرحله یک عکس از دندان‌های مراجعه‌کننده توسط دندانپزشک گرفته می‌شود تا طرح اصلاح و اهداف فرایند آن مشخص شود. ممکن است دندان‌ها به ارتودنسی و حتی ترمیم نیاز داشته باشند. اگر دندان‌های مراجعه‌کننده به ایمپلنت نیاز داشته باشد پیش از هر اقدام دیگری دندان‌های مراجعه‌کننده ایمپلنت می‌شود. پس از انجام این فرایندها در صورتی که مشکلات و نواقص دندان‌های فرد به طور کامل از بین رفت لمینت دندان انجام می‌شود.

لمینت یک لایه بسیار نازک از جنس کامپوزیت یا سرامیک است. رنگ لمینت تا حد زیادی شبیه به دندان‌های طبیعی است اما با این تفاوت که از دندان‌های طبیعی شفاف‌تر و درخشان‌تر است. استفاده از لمینت در بین افرادی که به اصلاح طرح لبخند روی آورده‌اند بسیار رایج است.

کاربرد ونیرهای دندانی در اصلاح طرح لبخند

کاربرد اصلی ونیرهای دندانی در از بین بردن نواقص و ایرادات ظاهری دندان‌ها است. اگر مینای دندان‌های مراجعه‌کننده فرسوده باشد و یا دچار ترک خوردگی و شکستگی باشد از این ونیرها استفاده می‌شود. به طور کلی نامرتبی دندان‌ها در ابتدا با ارتودنسی از بین می‌رود اما ایرادات کوچک‌تر را با ونیرهای دندانی برطرف می‌کنند. جنس ونیر نیز از سرامیک یا کامپوزیت است و به صورت لایه نازک و شفاف بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و باعث زیبا شدن لبخند می‌شوند‌.

انواع متدهای اصلاح طرح لبخند
انواع متدهای اصلاح طرح لبخند

 

انواع متدهای اصلاح طرح لبخند چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد اصلاح طرح لبخند متدها و روش‌های مختلفی دارد. این روش‌ها با توجه به نواقص و ناهنجاری‌های هر مراجعه‌کننده انتخاب می‌شود. با ما همراه باشید تا در ادامه این بخش با انواع روش‌های اصلاح لبخند آشنا شوید.

روش بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها

بسیاری از افراد دارای دندان‌های کدر و زرد هستند. بلیچینگ یک روش برای سفید کردن دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند به شمار می‌رود. همچنین در این روش کدری دندان‌ها کاملاً از بین می‌رود و دندان‌های شفاف و درخشانی را برای فرد به ارمغان می‌آورد.

باندینگ دندان

باندینگ دندان یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند است که با کمک این روش شکستگی و خراشیدگی دندان‌ها از بین می‌رود. همچنین از این روش برای برطرف کردن فاصله زیاد بین دندان‌ها نیز استفاده می‌شود. معمولاً برای طبیعی به نظر رسیدن در این روش از باندینگی استفاده می‌شود که هم رنگ دندان‌های فرد مراجعه‌کننده باشد.

پر کردن دندان

اخیر در زمینه پر کردن دندان از مواد قدیمی که به رنگ فلز بود کمتر به کار برده می‌شود. در روش‌های جدید از کامپوزیت برای پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود که تفاوت رنگ آن با دندان بسیار کم است.

جراحی کردن فک

برخی از افراد دارای مشکلاتی نظیر عقب بودن یا جلو بودن فک وجود دارد. در این روش ابتدا باید مشکلات فک را با جراحی برطرف کرد تا فک جابه‌جا شده با فک دیگر هماهنگ و متناسب شود.

نتیجه‌گیری اصلاح طرح لبخند

طبق تحقیقات و پژوهش‌هایی که صورت گرفته دومین عاملی که بعد از چشم‌ها در زیبایی صورت بسیار مؤثر است داشتن لبخندی زیبا و دندان‌های مرتب است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که از نواقص و ایرادات دندان‌ها و لثه خود رنج می‌برید با فرایند اصلاح طرح لبخند می‌توانید تمام نواقص لبخند خود را از بین برده و بدون هیچ مشکلی لبخند زیبایی را به صورت خود هدیه دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید